Jak dobrze przygotować się do wycieczki szkolnej – w 5 krokach

Jak dobrze przygotować się do wycieczki szkolnej – w 5 krokach

Szkoła kojarzy nam się zwykle z nauką, rzadziej z przyjemnościami. Przez dziesięć miesięcy w roku trzeba ciężko pracować, by pogłębiać swoją wiedzę z różnych dziedzin. Niektóre przedmioty interesują nas mniej, inne bardziej, nie zmienia to faktu, że uczyć się trzeba. Jednak przynajmniej raz w roku uczniowie wraz z nauczycielami wybierają się na wycieczkę szkolną. Można by stwierdzić, że w tym wypadku maksimum przyjemności połączone jest z odpowiednią dawką wiedzy. Bo przecież odwiedzanie nowych, interesujących miejsc, to także zbieranie danych na temat otaczającego nas świata.

Zwykle jesienią nauczyciele wraz z uczniami ustalają szczegóły wycieczki szkolnej, takie jak konkretny kierunek i termin. Następnie nauczyciele przy pomocy biura turystycznego załatwiają wszelkie formalności. I nie pozostaje nic innego jak radosne oczekiwanie na ten dzień, w który wesoły autobus zabierze nas w wymarzone miejsce. Kiedy termin wycieczki szkolnej zbliża się wielkimi krokami warto poświęcić chwilę, by należycie się do niej przygotować.

Wystarczy pięć kroków, by bez żadnych niemiłych niespodzianek cieszyć się w pełni z podróży.

  1. Nauczyciel powinien poinformować rodziców o wszystkich ważnych szczegółach. Termin wycieczki, godzina i miejsce zbiórki, planowany powrót. Są to informacje najważniejsze i trzeba się do nich dostosować.
  2. Rodzic powinien skonstruować listę niezbędnych rzeczy, w które zaopatrzy swoje dziecko. Na pierwszym miejscu powinna znajdować się legitymacja lub dowód/paszport, jeśli wycieczka odbywa się za granicę. Nie trzeba byłoby o tym wspominać, gdyby nie to, że przypadki braku jakichkolwiek dokumentów zdarzają się nader często. Stworzenie takiej listy zapobiegnie spontanicznemu pakowaniu torby i pomoże zapakować dziecku tylko potrzebne rzeczy.
  3. Warto też sprawdzić jaka będzie pogoda, by zabezpieczyć dziecko w odpowiednie ubrania. Ubiór na cebulkę jest najlepszym pomysłem. Do tego coś na zmianę i naszą pociechę nie zaskoczy żadna sytuacja.
  4. Zaopatrz dziecko w podręczny plecak, w którym pod ręką będzie miał butelkę niegazowanej wody (najlepiej gasi pragnienie), aparat do uwieczniania wyjątkowych chwil i portfel z drobnymi na pamiątki z podróży.
  5. W ostatniej chwili należy wziąć ze sobą tyle dobrego humoru, pozytywnego nastawienia i uśmiechu, ile tylko zdołamy unieść.
Szkolne wycieczki

Szkolne wycieczki

Przepis na udaną wycieczkę szkolną gotowy!