Wycieczka szkolna Warszawa

Wycieczka szkolna Warszawa

Kilka dni temu wróciłam z wycieczki szkolnej, dzięki której poznałam stolicę Polski – Warszawę. Planowaliśmy ten wyjazd razem z moja klasą od dawna i czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Wszyscy mówili jak bardzo się cieszą, że w końcu pojedziemy, ponieważ jeszcze nigdy, nigdzie nie jechaliśmy na tak długo. Co prawda miała to być Zielona szkoła Warszawa, czyli jeszcze dłuższy wyjazd, ale ze względu na koszty, czas imprezy musieliśmy ograniczyć. Każdy mówił co spakuje i jaka będzie pogoda, miało być słonecznie i bez opadów deszczu. Już kilka dni przed wycieczką trzeba było rozdzielić pokoje, to znaczy ustalić kto z kim będzie spał w pokoju, na szczęście to udało się zrobić bez konfliktów. Natomiast gorzej szło ustalanie kto z kim będzie siedział, ale udało się nam jakoś rozwiązać ten problem.

Przyjazd z Wrocławia

Pierwszego dnia wycieczki szkolnej, kiedy przyszliśmy pod szkołę we Wrocławiu. Autokar już na nas czekał, wszyscy chcieliśmy od razu do niego wejść i zająć jak najlepsze miejsce. Ale trzeba było jeszcze ustalić kilka spraw organizacyjnych. Po sprawdzeniu czy każdy ma dokumenty i czy wszyscy są, mogliśmy wsiąść do autobusu. Kiedy każdy zajął swoje miejsce, przywitał nas pilot i kierowca autokaru, wtedy oficjalnie rozpoczęliśmy naszą wycieczkę szkolną. Podczas jazdy autobusem przewodnik opowiadał nam o różnych atrakcjach turystycznych, które mijaliśmy. Przybliżył nam także plan pobytu w Warszawie. Podróż minęła bardzo szybko, ponieważ autokar był wygodny, a pilot opowiadał nam same ciekawe rzeczy.

Kiedy przyjechaliśmy do Warszawy od razu poszliśmy zwiedzać. Czekał już na nas przewodnik miejski. Najpierw byliśmy na Starym Mieście, gdzie zwiedzaliśmy Barbakan, który jest przejściem pomiędzy starym, a nowym miastem, Katedrę św. Jana. Następnie Zamek Królewski, który był kiedyś rezydencją królów Polski, a teraz pełni funkcję muzealną, ale oglądaliśmy go tylko z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, która jest symbolem Warszawy i znajduje się w godle stolicy, Grób Nieznanego Żołnierza i Teatr Wielki, ale nie wchodziliśmy do środka. Po wyczerpującym i bardzo ciekawym pierwszym dniu wycieczki szkolnej, pojechaliśmy do ośrodka w którym zjedliśmy pyszną obiadokolację, a później mieliśmy jeszcze trochę czasu wolnego, w którym mogliśmy porozmawiać z innymi lub pograć w gry.

Zwiedzanie Warszawy

Drugi dzień naszej wycieczki szkolnej w Warszawie zapowiadał się bardzo ciekawie, rozpoczęliśmy śniadaniem, a następnie ruszyliśmy w stronę Centrum Nauki Kopernik. Tam czekały na nas różne wyzwania, takie jak: przeprowadzanie doświadczeń, majsterkowanie, gry i zabawy logiczne, a także był tam Teatr Wysokich Napięć i Teatr Robotyczny. Później byliśmy w Łazienkach Królewskich: Pałac na wodzie, który był letnią siedzibą Stanisława Augusta Poniatowskiego. Byliśmy także na amfiteatrze, na którym odbywają się festiwale muzyczne, teatralne, a także koncerty, widzieliśmy pomnik Jana III Sobieskiego, który został wybudowany na polecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego by uczcić wodza bitwy Wiedeńskiej.

Belweder, który jest siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także pomnik Fryderyka Chopina, najsłynniejszego naszego kompozytora. Na koniec mieliśmy czas wolny, wtedy mogliśmy kupić pamiątki, co zrobili wszyscy, zjeść coś, przespacerować się po centrum Warszawy albo odpocząć. Wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy do ośrodka, w którym spaliśmy. Zjedliśmy obiadokolację i Ci, którzy mieli jeszcze siłę grali w gry lub rozmawiali, a reszta poszła spać.

Wycieczka szkolna Warszawa

Wycieczka szkolna Warszawa

Wizyta w Wilanowie

Ostatni, czyli trzeci dzień naszej wycieczki szkolnej, zaczęliśmy od śniadania, następnie musieliśmy się spakować i wykwaterować. Naszą pierwszą atrakcją było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym dowiedzieliśmy się co, się działo w czasie Powstania Warszawskiego. Kto w nim brał udział i jakie były jego konsekwencje. Ekspozycja w tym muzeum oddziaływała światłem, dźwiękiem i obrazem. Po obejrzeniu wystawy w muzeum poszliśmy do parku wolności.

Kolejnym punktem naszej wycieczki szkolnej był Wilanów, do którego musieliśmy przejechać autokarem, a tam zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego, które jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Park wilanowski, który zachwycił nas wspaniałą roślinnością, a także tym jak bardzo jest zadbany. Po zwiedzaniu parku, wszyscy przeszliśmy do autokaru, zajęliśmy miejsca, a nasza Pani sprawdziła obecność, kiedy wszystko się zgadzało ruszyliśmy w drogę powrotną. Tak samo jak do Warszawy, droga powrotna zleciała nam bardzo szybko. Tym razem pilot nie opowiadał nam o zabytkach, które mijaliśmy, ponieważ już wszystko wiedzieliśmy, a poza tym byliśmy tak bardzo zmęczeni, że prawie wszyscy spali. Tylko niektórzy oglądali film, który puścił na pilot w autokarze.

Podsumowanie

Uważam, że nasza wycieczka szkolna do Warszawy była bardzo udana i naprawdę ciekawa, dużo się nauczyłam, a także dobrze się bawiłam. Autokar był wygodny, a pilot i przewodnik ciekawie opowiadał o wszystkich atrakcjach i zabytkach. Ośrodek w którym spaliśmy był ładny, a jedzenie, które tam serwowali było smaczne. Cała nasza klasa będzie długo wspominała tą wycieczkę. Była najlepszym wyjazdem na którym kiedykolwiek byliśmy i mamy nadzieję, że nie ostatnim. Dla mnie najciekawszą atrakcją, którą zwiedzaliśmy, było Centrum Nauki Kopernik. Mogłam się tam bardzo dużo nauczyć i sama mogłam wiele rzeczy zrobić albo przeprowadzić jakieś doświadczenie. Mam nadzieję, że kolejne wycieczki także będą przebiegały tak przyjemnie.